Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Spaces with a $\mathbb {Q}$-diagonal

Tom 245 / 2019

Ziqin Feng Fundamenta Mathematicae 245 (2019), 305-320 MSC: Primary 54E35; Secondary 54B10, 54D30. DOI: 10.4064/fm615-8-2018 Opublikowany online: 1 February 2019

Streszczenie

A space $X$ has a $\mathbb {Q}$-diagonal if $X^2\setminus \varDelta $ has a $\mathcal {K}(\mathbb {Q})$-directed compact cover. We show that any compact space with a $\mathbb {Q}$-diagonal is metrizable, hence any Tikhonov space with a $\mathbb {Q}$-diagonal is cosmic. This gives positive answers to two problems by Cascales, Orihuela, and Tkachuk (2011).

Autorzy

  • Ziqin FengDepartment of Mathematics and Statistics
    Auburn University
    Auburn, AL 36849, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek