Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Ample pairs

Tom 247 / 2019

Enrique Casanovas, Amador Martin-Pizarro, Daniel Palacín Fundamenta Mathematicae 247 (2019), 37-48 MSC: Primary 03C45. DOI: 10.4064/fm606-10-2018 Opublikowany online: 23 May 2019

Streszczenie

We show that the ample degree of a stable theory with trivial forking is preserved when we consider the corresponding theory of belles paires, if it exists. This result also applies to the theory of $H$-structures of a trivial theory of rank $1$.

Autorzy

  • Enrique CasanovasDepartament de Matemàtiques i Informàtica
    Universitat de Barcelona
    Gran Via 585
    E-08007 Barcelona, Spain
    e-mail
  • Amador Martin-PizarroAbteilung für Mathematische Logik
    Albert-Ludwig-Universität Freiburg
    Eckerstraße 1
    D-79104 Freiburg, Germany
    e-mail
  • Daniel PalacínAbteilung für Mathematische Logik
    Albert-Ludwig-Universität Freiburg
    Eckerstraße 1
    D-79104 Freiburg, Germany
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek