Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Mean dimension and a non-embeddable example for amenable group actions

Tom 257 / 2022

Lei Jin, Kyewon Koh Park, Yixiao Qiao Fundamenta Mathematicae 257 (2022), 19-38 MSC: 37B05, 54F45. DOI: 10.4064/fm921-1-2021 Opublikowany online: 29 November 2021

Streszczenie

For every infinite (countable discrete) amenable group $G$ and every positive integer $d$ we construct a minimal $G$-action of mean dimension $d/2$ which cannot be embedded in the full $G$-shift on $([0,1]^d)^G$.

Autorzy

  • Lei JinCentro de Modelamiento Matemático
    Universidad de Chile
    and
    UMI 2807 – CNRS
    Beauchef 851
    Santiago, Chile
    e-mail
  • Kyewon Koh ParkKorea Institute for Advanced Study
    85 Hoegiro, Dongdaemun-gu
    Seoul 02455, Korea
    e-mail
  • Yixiao QiaoSchool of Mathematical Sciences
    South China Normal University
    Guangzhou 510631, China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek