On an orthonormal polynomial basis in the space $C[-1,1]$

Tom 144 / 2001

Krzysztof Woźniakowski Studia Mathematica 144 (2001), 181-196 MSC: 46B15, 46E15, 41A10. DOI: 10.4064/sm144-2-6

Streszczenie

We show that in the space $C[-1,1]$ there exists an orthogonal algebraic polynomial basis with optimal growth of degrees of the polynomials.

Autorzy

  • Krzysztof WoźniakowskiTowarzystwo Ubezpieczeń i Asekuracji “Warta” SA
    Biuro Aktuarialne
    Wydziałl Matematyki Ubezpieczeniowej
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek