Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Hessian determinants as elements of dual Sobolev spaces

Tom 224 / 2014

Teresa Radice Studia Mathematica 224 (2014), 183-190 MSC: Primary 42B37; Secondary 46E35, 42B30. DOI: 10.4064/sm224-2-6

Streszczenie

In this short note we present new integral formulas for the Hessian determinant. We use them for new definitions of Hessian under minimal regularity assumptions. The Hessian becomes a continuous linear functional on a Sobolev space.

Autorzy

  • Teresa RadiceDipartimento di Matematica e Applicazioni “R. Caccioppoli”
    Complesso Universitario “Monte S. Angelo”
    Via Cintia Edificio T
    I-80126 Napoli, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek