Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Unconditionality of orthogonal spline systems in $H^1$

Tom 226 / 2015

Gegham Gevorkyan, Anna Kamont, Karen Keryan, Markus Passenbrunner Studia Mathematica 226 (2015), 123-154 MSC: 42C10, 46E30. DOI: 10.4064/sm226-2-2

Streszczenie

We give a simple geometric characterization of knot sequences for which the corresponding orthonormal spline system of arbitrary order $k$ is an unconditional basis in the atomic Hardy space $H^1[0,1]$.

Autorzy

  • Gegham GevorkyanYerevan State University
    Alex Manoukian 1
    Yerevan, Armenia
    e-mail
  • Anna KamontInstitute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Wita Stwosza 57
    80-952 Gdańsk, Poland
    e-mail
  • Karen KeryanYerevan State University
    Alex Manoukian 1
    Yerevan, Armenia
    e-mail
  • Markus PassenbrunnerInstitute of Analysis
    Johannes Kepler University Linz
    Altenberger Strasse 69
    4040 Linz, Austria
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek