JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Topological radicals of nest algebras

Tom 237 / 2017

G. Andreolas, M. Anoussis Studia Mathematica 237 (2017), 177-184 MSC: Primary 47L35; Secondary 46H10. DOI: 10.4064/sm8612-8-2016 Opublikowany online: 9 December 2016

Streszczenie

Let $\mathcal {N}$ be a nest on a Hilbert space $H$ and $\operatorname {Alg}\mathcal {N}$ the corresponding nest algebra. We determine the hypocompact radical of $\operatorname {Alg}\mathcal {N}$. Other topological radicals are also characterized.

Autorzy

  • G. AndreolasDepartment of Mathematics
    University of the Aegean
    832 00 Karlovassi, Samos, Greece
    e-mail
  • M. AnoussisDepartment of Mathematics
    University of the Aegean
    832 00 Karlovassi, Samos, Greece
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek