Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the Uniform Mazur Intersection Property

Tom 260 / 2021

Pradipta Bandyopadhyay, Jadav Ganesh, Deepak Gothwal Studia Mathematica 260 (2021), 273-283 MSC: Primary 46B20. DOI: 10.4064/sm201129-4-1 Opublikowany online: 15 March 2021

Streszczenie

We show that a Banach space $X$ has the Uniform Mazur Intersection Property (UMIP) if and only if every $f \in S(X^*)$ is a uniformly w$^*$-semidenting point of $B(X^*)$. We also prove an analogous result for the uniform version of the w$^*$-MIP.

Autorzy

  • Pradipta BandyopadhyayStat-Math Division
    Indian Statistical Institute
    203, B. T. Road
    Kolkata 700108, India
    e-mail
  • Jadav GaneshDepartment of Mathematics
    School of Science
    GITAM University
    Rudraram, Patancheru Mandal
    Hyderabad 502329, Telangana, India
    e-mail
  • Deepak GothwalStat-Math Division
    Indian Statistical Institute
    203, B. T. Road
    Kolkata 700108, India
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek