Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Weak type $(1, 1)$ estimates for maximal functions along $1$-regular sequences of integers

Tom 261 / 2021

Bartosz Trojan Studia Mathematica 261 (2021), 103-108 MSC: Primary 37A44, 37A46. DOI: 10.4064/sm200702-21-12 Opublikowany online: 24 May 2021

Streszczenie

We show the pointwise convergence of the averages \[ \mathcal A _N f(x) = \frac {1}{\# {\bf B} _N} \sum _{n \in {\bf B} _N} f(x + n) \] for $f \in \ell ^1(\mathbb Z )$ where ${\bf B} _N = {\bf B} \cap [1, N]$, and ${\bf B} $ is a $1$-regular sequence of integers, for example ${\bf B} = \{\lfloor n \log n \rfloor : n \in \mathbb N \}$.

Autorzy

  • Bartosz TrojanInstitute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Śniadeckich 8
    00-656 Warszawa, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek