Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Optimal bound for the discrepancies of lacunary sequences

Tom 158 / 2013

Christoph Aistleitner, Katusi Fukuyama, Yukako Furuya Acta Arithmetica 158 (2013), 229-243 MSC: Primary 11A25; Secondary 60F15, 60G50. DOI: 10.4064/aa158-3-3

Streszczenie

The law of the iterated logarithm for discrepancies of lacunary sequences is studied. An optimal bound is given under a very mild Diophantine type condition.

Autorzy

  • Christoph AistleitnerInstitute of Mathematics A
    Graz University of Technology
    Steyrergasse 30
    8010 Graz, Austria
    e-mail
  • Katusi FukuyamaDepartment of Mathematics
    Kobe University
    Rokko, Kobe, 657-8501 Japan
    e-mail
  • Yukako FuruyaDepartment of Mathematics
    Kobe University
    Rokko, Kobe, 657-8501 Japan
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek