Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The distribution of Fourier coefficients of cusp forms over sparse sequences

Tom 163 / 2014

Huixue Lao, Ayyadurai Sankaranarayanan Acta Arithmetica 163 (2014), 101-110 MSC: Primary 11F30; Secondary 11F66. DOI: 10.4064/aa163-2-1

Streszczenie

Let $\lambda_f(n)$ be the $n$th normalized Fourier coefficient of a holomorphic Hecke eigenform $f(z)\in S_{k}(\Gamma)$. We establish that $\sum_{n \leq x}\lambda_f^2(n^j)=c_{j} x+O(x^{1-\frac{2}{(j+1)^2+1}})$ for $j=2,3,4,$ which improves the previous results. For $j=2$, we even establish a better result.

Autorzy

  • Huixue LaoDepartment of Mathematics
    Shandong Normal University
    250014 Jinan, China
    e-mail
  • Ayyadurai SankaranarayananSchool of Mathematics
    Tata Institute of Fundamental Research
    400005 Mumbai, India
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek