Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The Selberg–Delange method in short intervals with an application

Tom 163 / 2014

Z. Cui, J. Wu Acta Arithmetica 163 (2014), 247-260 MSC: Primary 11N37. DOI: 10.4064/aa163-3-4

Streszczenie

We establish a general mean value result for arithmetic functions over short intervals with the Selberg–Delange method. As an application, we generalize the Deshouillers–Dress–Tenenbaum arcsine law on divisors to the short interval case.

Autorzy

  • Z. CuiDepartment of Mathematics
    Shanghai Jiao Tong University
    Shanghai, China
    e-mail
  • J. WuSchool of Mathematics
    Shandong University
    Jinan, Shandong 250100, China
    and
    CNRS
    Institut Élie Cartan de Lorraine, UMR 7502
    54506 Vandœuvre-lès-Nancy, France
    Current address:
    Université de Lorraine
    Institut Élie Cartan de Lorraine, UMR 7502
    54506 Vandœuvre-lès-Nancy, France
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek