Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the cyclotomic elements in $K_{2}$ of a rational function field

Tom 164 / 2014

Kejian Xu, Chaochao Sun, Shanjie Chi Acta Arithmetica 164 (2014), 209-219 MSC: 11R70, 11R58, 19F15. DOI: 10.4064/aa164-3-1

Streszczenie

If $l$ is a prime number, the cyclotomic elements in the $l$-torsion of $K_2(k(x)),$ where $k(x)$ is the rational function field over $k,$ are investigated. As a consequence, a conjecture of Browkin is partially confirmed.

Autorzy

  • Kejian XuSchool of Mathematics
    Jilin University
    Changchun 130012, P.R. China
    and
    College of Mathematics
    Qingdao University
    Qingdao 266071, P.R. China
    e-mail
  • Chaochao SunSchool of Mathematics
    Jilin University
    Changchun 130012, P.R. China
    e-mail
  • Shanjie ChiCollege of Mathematics
    Qingdao University
    Qingdao 266071, P.R. China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek