Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Explicit estimates on the summatory functions of the Möbius function with coprimality restrictions

Tom 165 / 2014

Olivier Ramaré Acta Arithmetica 165 (2014), 1-10 MSC: Primary 11N37, 11Y35; Secondary 11A25. DOI: 10.4064/aa165-1-1

Streszczenie

We prove that $|\!\sum_{d\le x,\, (d,q)=1}\mu(d)/d|\le 2.4(q/\varphi(q))/\!\log (x/q)$ for every $x>q\ge1$, and similar estimates for the Liouville function. We also give better constants when $x/q$ is large.,

Autorzy

  • Olivier RamaréCNRS, Laboratoire Paul Painlevé
    Université Lille 1
    59 655 Villeneuve d'Ascq, France
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek