Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On canonical subfield preserving polynomials

Tom 166 / 2014

Giacomo Micheli, Davide Schipani Acta Arithmetica 166 (2014), 23-32 MSC: Primary 11T06, 12E05; Secondary 12E20. DOI: 10.4064/aa166-1-3

Streszczenie

Explicit monoid structure is provided for the class of canonical subfield preserving polynomials over finite fields. Some classical results and asymptotic estimates will follow as corollaries.

Autorzy

  • Giacomo MicheliInstitute of Mathematics
    University of Zurich
    Winterthurerstrasse 190
    8057 Zürich, Switzerland
    e-mail
  • Davide SchipaniInstitute of Mathematics
    University of Zurich
    Winterthurerstrasse 190
    8057 Zürich, Switzerland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek