Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Construction of normal numbers via pseudo-polynomial prime sequences

Tom 166 / 2014

Manfred G. Madritsch Acta Arithmetica 166 (2014), 81-99 MSC: Primary 11N37; Secondary 11A63. DOI: 10.4064/aa166-1-7

Streszczenie

We construct normal numbers in base $q$ by concatenating $q$-ary expansions of pseudo-polynomials evaluated at primes. This extends a recent result by Tichy and the author.

Autorzy

  • Manfred G. MadritschUniversité de Lorraine
    Institut Élie Cartan de Lorraine, UMR 7502
    F-54506 Vandœuvre-lès-Nancy, France
    and
    CNRS, Institut Élie Cartan de Lorraine, UMR 7502
    F-54506 Vandœuvre-lès-Nancy, France
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek