Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

An asymptotic formula related to the divisors of the quaternary quadratic form

Tom 166 / 2014

Liqun Hu Acta Arithmetica 166 (2014), 129-140 MSC: 11E20, 11N37, 11N32. DOI: 10.4064/aa166-2-2

Streszczenie

Let $d(n)$ stand for the Dirichlet divisor function. We give an asymptotic formula for $$\sum _{1\leq m_1,m_2,m_3,m_4\leq x}d(m_1^2+m_2^2+m_3^2+m_4^2)$$ with the help of the circle method.

Autorzy

  • Liqun HuDepartment of Mathematics
    Shandong University
    Jinan, Shandong 250100, P.R. China
    and
    Department of Mathematics
    Nanchang University
    Nanchang, Jiangxi 330031, P.R. China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek