Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the higher mean over arithmetic progressions of Fourier coefficients of cusp forms

Tom 166 / 2014

Yujiao Jiang, Guangshi Lü Acta Arithmetica 166 (2014), 231-252 MSC: 11F30, 11F66. DOI: 10.4064/aa166-3-2

Streszczenie

Let $\lambda_f(n)$ be the $n$th normalized Fourier coefficient of a holomorphic or Maass cusp form $f$ for $\mathrm{SL(2,\mathbb{Z})}$. We establish the asymptotic formula for the summatory function $$ \sum_{\substack{n\leq x \\ n\equiv l \,({\rm mod}\, q)}}|\lambda_f(n)|^{2j} $$ as $x\rightarrow \infty,$ where $q$ grows with $x$ in a definite way and $j=2,3,4$.

Autorzy

  • Yujiao JiangDepartment of Mathematics
    Shandong University
    Jinan, Shandong, 250100, China
    e-mail
  • Guangshi LüDepartment of Mathematics
    Shandong University
    Jinan, Shandong, 250100, China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek