Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A Brun–Titchmarsh inequality for weighted sums over prime numbers

Tom 166 / 2014

Jan Büthe Acta Arithmetica 166 (2014), 289-299 MSC: Primary 11N36; Secondary 11N13. DOI: 10.4064/aa166-3-5

Streszczenie

We prove explicit upper bounds for weighted sums over prime numbers in arithmetic progressions with slowly varying weight functions. The results generalize the well-known Brun–Titchmarsh inequality.

Autorzy

  • Jan BütheMathematisches Institut
    Universität Bonn
    Endenicher Allee 60
    53115 Bonn, Germany
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek