Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

An extension of the Khinchin–Groshev theorem

Tom 167 / 2015

Anish Ghosh, Robert Royals Acta Arithmetica 167 (2015), 1-17 MSC: 11J83, 11K60, 37D40, 37A17, 22E40. DOI: 10.4064/aa167-1-1

Streszczenie

We prove a version of the Khinchin–Groshev theorem in Diophantine approximation for quadratic extensions of function fields in positive characteristic.

Autorzy

  • Anish GhoshSchool of Mathematics
    Tata Institute of Fundamental Research
    Mumbai, 400005, India
    e-mail
  • Robert RoyalsSchool of Mathematics
    University of East Anglia
    Norwich, NR4 7TJ, UK
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek