Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The largest prime factor of $X^3+2$

Tom 171 / 2015

A. J. Irving Acta Arithmetica 171 (2015), 67-80 MSC: 11N32, 11N36. DOI: 10.4064/aa171-1-5

Streszczenie

Improving on a theorem of Heath-Brown, we show that if $X$ is sufficiently large then a positive proportion of the values $\{n^3+2:n\in (X,2X]\}$ have a prime factor larger than $X^{1+10^{-52}}$.

Autorzy

  • A. J. IrvingCentre de recherches math\'ematiques
    Universit\'ede Montr\'eal
    Pavillon Andr\'e-Aisenstadt
    2920 Chemin de la tour, room 5357
    Montr\'eal (Qu\'ebec) H3T 1J4, Canada
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek