JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Quadratic congruences on average and rational points on cubic surfaces

Tom 171 / 2015

Stephan Baier, Ulrich Derenthal Acta Arithmetica 171 (2015), 145-171 MSC: Primary 11D45; Secondary 14G05, 11G35. DOI: 10.4064/aa171-2-3

Streszczenie

We investigate the average number of solutions of certain quadratic congruences. As an application, we establish Manin's conjecture for a cubic surface whose singularity type is ${\mathbf A}_5+{\mathbf A}_1$.

Autorzy

  • Stephan BaierTata Institute of Fundamental Research
    1 Dr. Homi Bhabha Road
    Colaba, Mumbai 400005, India
    e-mail
  • Ulrich DerenthalInstitut f\"ur Algebra, Zahlentheorie und Diskrete Mathematik
    Leibniz Universit\"at Hannover
    Welfengarten 1
    30167 Hannover, Germany
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek