JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Multiplicatively dependent triples of Tribonacci numbers

Tom 171 / 2015

Carlos Alexis Ruiz Gómez, Florian Luca Acta Arithmetica 171 (2015), 327-353 MSC: 11B39, 11J86. DOI: 10.4064/aa171-4-3

Streszczenie

We consider the Tribonacci sequence ${\bf T}:=\{T_n\}_{n\ge 0}$ given by $T_0 = 0$, $T_1=T_2=1$ and $T_{n+3}=T_{n+2}+T_{n+1}+T_n$ for all $n\ge 0$, and we find all triples of Tribonacci numbers which are multiplicatively dependent.

Autorzy

  • Carlos Alexis Ruiz GómezDepartamento de Matemáticas
    Universidad del Valle
    Calle 13 No. 100-00
    25360 Cali, Colombia
    e-mail
  • Florian LucaSchool of Mathematics
    University of the Witwatersrand
    Private Bag X3, Wits 2050
    Johannesburg, South Africa
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek