Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On Baker type lower bounds for linear forms

Tom 172 / 2016

Tapani Matala-aho Acta Arithmetica 172 (2016), 305-323 MSC: Primary 11J13; Secondary 11J83, 11J82. DOI: 10.4064/aa8243-1-2016 Opublikowany online: 2 March 2016

Streszczenie

A criterion is given for studying (explicit) Baker type lower bounds of linear forms in numbers $1,\Theta_1,\ldots,\Theta_m\in\mathbb{C}^*$ over the ring $\mathbb{Z}_{\mathbb{I}}$ of an imaginary quadratic field $\mathbb{I}$. This work deals with the simultaneous auxiliary functions case.

Autorzy

  • Tapani Matala-ahoMatematiikan laitos, Pl 3000
    90014 Oulun Yliopisto, Finland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek