Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Supercongruences for the Almkvist–Zudilin numbers

Tom 173 / 2016

Tewodros Amdeberhan, Roberto Tauraso Acta Arithmetica 173 (2016), 255-268 MSC: Primary 11A07; Secondary 11B65. DOI: 10.4064/aa8215-2-2016 Opublikowany online: 11 May 2016

Streszczenie

We prove a conjecture on supercongruences for sequences that have come to be known as the Almkvist–Zudilin numbers. Some other (naturally) related family of sequences will be considered in a similar vain.

Autorzy

  • Tewodros AmdeberhanDepartment of Mathematics
    Tulane University
    New Orleans, LA 70118, U.S.A.
    e-mail
  • Roberto TaurasoDipartimento di Matematica
    Università di Roma “Tor Vergata”
    00133 Roma, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek