Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Sums of squares in rings of integers with 2 inverted

Tom 173 / 2016

Gaël Collinet Acta Arithmetica 173 (2016), 383-390 MSC: Primary 11E25; Secondary 11P05. DOI: 10.4064/aa8363-2-2016 Opublikowany online: 18 May 2016

Streszczenie

We prove that in a ring of $S$-integers containing ${1}/{2}$, any totally positive element is a sum of five squares. We also exhibit examples of such rings where some totally positive elements cannot be written as the sum of four squares.

Autorzy

  • Gaël CollinetIRMA, Université de Strasbourg et CNRS
    7 rue René Descartes
    67084 Strasbourg, France
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek