Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

An asymptotic formula related to the sums of divisors

Tom 175 / 2016

Meng Zhang Acta Arithmetica 175 (2016), 183-200 MSC: 11N37, 11P55, 11L03. DOI: 10.4064/aa8391-5-2016 Opublikowany online: 19 September 2016

Streszczenie

Let $d(n)$ be the number of divisors of $n$, and $k$ a positive integer. It is proved that the sum $\sum_{1\leq m_1,\dots,m_s\leq X}d(m_1^k+\cdots+m_s^k)$ has an asymptotic formula for $k\geq2$ and $s \gt \min\{2^{k-1}, k^2+k-2\}.$

Autorzy

  • Meng ZhangSchool of Mathematics and Quantitative Economics
    Shandong University of Finance and Economics
    40 Shungeng Road
    Jinan, Shandong 250014, P.R. China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek