JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the structure of long unsplittable minimal zero-sum sequences

Tom 176 / 2016

Xiangneng Zeng, Pingzhi Yuan, Yuanlin Li Acta Arithmetica 176 (2016), 131-159 MSC: Primary 11B50; Secondary 11P70. DOI: 10.4064/aa8228-5-2016 Opublikowany online: 23 September 2016

Streszczenie

Let $G$ be an abelian group of odd order $n\ge 9$. We determine the structure of unsplittable minimal zero-sum sequences over $G$ of length greater than or equal to $\lfloor n/3\rfloor+3$.

Autorzy

  • Xiangneng ZengSino-French Institute of Nuclear Engineering
    and Technology
    Sun Yat-Sen University
    Guangzhou 510275, P.R. China
    e-mail
  • Pingzhi YuanSchool of Mathematics
    South China Normal University
    Guangzhou 510631, P.R. China
    e-mail
  • Yuanlin LiDepartment of Mathematics and Statistics
    Brock University
    St. Catharines, Ontario, Canada L2S 3A1
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek