Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Integers divisible by a large shifted prime

Tom 178 / 2017

Kevin Ford Acta Arithmetica 178 (2017), 163-180 MSC: Primary 11N25. DOI: 10.4064/aa8495-2-2017 Opublikowany online: 23 March 2017

Streszczenie

We determine the exact order of growth of $N(x,y)$, the number of integers $n\le x$ divisible by a shifted prime $p-1 \gt y$, uniformly for all $x\ge 2y\ge 4$.

Autorzy

  • Kevin FordDepartment of Mathematics
    University of Illinois at Urbana-Champaign
    1409 West Green Street
    Urbana, IL 61801, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek