Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On a kind of character sums and their recurrence properties

Tom 185 / 2018

Wenpeng Zhang, Xiao Wang Acta Arithmetica 185 (2018), 347-355 MSC: Primary 11L40, 11L10. DOI: 10.4064/aa171005-25-12 Opublikowany online: 24 July 2018

Streszczenie

The main purpose of this paper is to use the analytic method and the properties of the classical Gauss sums to study a kind of character sums modulo an odd prime $p$, and give an interesting recurrence formula for them.

Autorzy

  • Wenpeng ZhangSchool of Mathematics
    Northwest University
    Xi’an, Shaanxi, P.R. China
    e-mail
  • Xiao WangSchool of Mathematics
    Northwest University
    Xi’an, Shaanxi, P.R. China

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek