JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A family of cyclic quartic fields with explicit fundamental units

Tom 187 / 2019

Steve Balady, Lawrence C. Washington Acta Arithmetica 187 (2019), 43-57 MSC: Primary 11R16; Secondary 11R27. DOI: 10.4064/aa171010-23-8 Opublikowany online: 19 November 2018

Streszczenie

We construct a family of quartic polynomials with cyclic Galois group and show that the roots of the polynomials are fundamental units or generate a subgroup of index 5.

Autorzy

  • Steve BaladyDepartment of Mathematics
    Oberlin College
    Oberlin, OH 44074, U.S.A.
    e-mail
  • Lawrence C. WashingtonDepartment of Mathematics
    University of Maryland
    College Park, MD 20742, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek