Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the lengths of bad sequences of monomial ideals over polynomial rings

Tom 216 / 2012

Florian Pelupessy, Andreas Weiermann Fundamenta Mathematicae 216 (2012), 101-108 MSC: Primary 06A06; Secondary 13P10, 03D55. DOI: 10.4064/fm216-2-1

Streszczenie

We give bad (with respect to the reverse inclusion ordering) sequences of monomial ideals in two variables with Ackermannian lengths and extend this to multiple recursive lengths for more variables.

Autorzy

  • Florian PelupessyDepartment of Mathematics
    Krijgslaan 281 Gebouw S22
    9000 Ghent, Belgium
    e-mail
  • Andreas WeiermannDepartment of Mathematics
    Krijgslaan 281 Gebouw S22
    9000 Ghent, Belgium
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek