Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the connectivity of finite subset spaces

Tom 217 / 2012

Jacob Mostovoy, Rustam Sadykov Fundamenta Mathematicae 217 (2012), 279-282 MSC: Primary 55P65. DOI: 10.4064/fm217-3-6

Streszczenie

We prove that the space $\exp_k \bigvee S^{m+1}$ of nonempty subsets of cardinality at most $k$ in a bouquet of $m+1$-dimensional spheres is $(m+k-2)$-connected. This, as shown by Tuffley, implies that the space $\exp_k X$ is $(m+k-2)$-connected for any $m$-connected cell complex $X$.

Autorzy

  • Jacob MostovoyDepartamento de Matemáticas
    CINVESTAV-IPN
    Av. Instituto Politécnico Nacional 2508
    Col. San Pedro Zacatenco
    México, D.F., C.P. 07360, Mexico
    e-mail
  • Rustam SadykovDepartamento de Matemáticas
    CINVESTAV-IPN
    Av. Instituto Politécnico Nacional 2508
    Col. San Pedro Zacatenco
    México, D.F., C.P. 07360, Mexico
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek