Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the Hausdorff dimension of ultrametric subsets in $\mathbb R^n$

Tom 218 / 2012

James R. Lee, Manor Mendel, Mohammad Moharrami Fundamenta Mathematicae 218 (2012), 285-290 MSC: 30L05, 37F35. DOI: 10.4064/fm218-3-5

Streszczenie

For every $\varepsilon>0$, any subset of $\mathbb{R}^n$ with Hausdorff dimension larger than $(1-\varepsilon)n$ must have ultrametric distortion larger than $1/(4\varepsilon)$.

Autorzy

  • James R. LeeDepartment of Computer Science
    and Engineering
    Box 352350
    University of Washington
    Seattle, WA 98195-2350, U.S.A.
    e-mail
  • Manor MendelMathematics and
    Computer Science Department
    The Open University of Israel
    1 University Rd., P.O. Box 808
    Raanana 43107, Israel
    e-mail
  • Mohammad MoharramiDepartment of Computer Science and Engineering
    Box 352350
    University of Washington
    Seattle, WA 98195-2350, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek