Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The growth rate and dimension theory of beta-expansions

Tom 219 / 2012

Simon Baker Fundamenta Mathematicae 219 (2012), 271-285 MSC: 37A45, 37C45. DOI: 10.4064/fm219-3-6

Streszczenie

In a recent paper of Feng and Sidorov they show that for $\beta\in(1,(1+\sqrt{5})/2)$ the set of $\beta$-expansions grows exponentially for every $x\in(0,1/(\beta-1))$. In this paper we study this growth rate further. We also consider the set of $\beta$-expansions from a dimension theory perspective.

Autorzy

  • Simon BakerSchool of Mathematics
    The University of Manchester
    Oxford Road
    Manchester, M13 9PL, UK
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek