Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The automorphism group of the random lattice is not amenable

Tom 226 / 2014

Maciej Malicki Fundamenta Mathematicae 226 (2014), 245-252 MSC: Primary 03C15, 05D10; Secondary 43A07, 37B05. DOI: 10.4064/fm226-3-4

Streszczenie

We prove that the automorphism group of the random lattice is not amenable, and we identify the universal minimal flow for the automorphism group of the random distributive lattice.

Autorzy

  • Maciej MalickiDepartment of Mathematics and Mathematical Economics
    Warsaw School of Economics
    Al. Niepodległości 162
    02-554 Warszawa, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek