Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the AJ conjecture for cables of twist knots

Tom 230 / 2015

Anh T. Tran Fundamenta Mathematicae 230 (2015), 291-307 MSC: Primary 57N10; Secondary 57M25. DOI: 10.4064/fm230-3-5

Streszczenie

We study the AJ conjecture that relates the A-polynomial and the colored Jones polynomial of a knot in $S^3$. We confirm the AJ conjecture for $(r,2)$-cables of the $m$-twist knot, for all odd integers $r$ satisfying $$\begin{cases} (r+8)(r-8m)>0 &\mbox{if } m> 0, \\ r(r+8m-4)>0 &\mbox{if } m<0. \end{cases} $$

Autorzy

  • Anh T. TranDepartment of Mathematical Sciences
    The University of Texas at Dallas
    Richardson, TX 75080, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek