JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On Borel reducibility in generalized Baire space

Tom 231 / 2015

Sy-David Friedman, Tapani Hyttinen, Vadim Kulikov Fundamenta Mathematicae 231 (2015), 285-298 MSC: Primary 03E15; Secondary 03C55. DOI: 10.4064/fm231-3-4

Streszczenie

We study the Borel reducibility of Borel equivalence relations on the generalized Baire space $\kappa ^\kappa $ for an uncountable $\kappa $ with $\kappa ^{<\kappa }=\kappa $. The theory looks quite different from its classical counterpart where $\kappa =\omega $, although some basic theorems do generalize.

Autorzy

  • Sy-David FriedmanKurt Gödel Research Center
    University of Vienna
    Währinger Strasse 25
    Wien, Austria
    e-mail
  • Tapani HyttinenDepartment of Mathematics and Statistics
    P.O. Box 68 (Gustaf Hällströmin katu 2b)
    FI-00014 University of Helsinki, Finland
    e-mail
  • Vadim KulikovKurt Gödel Research Center
    University of Vienna
    Währinger Strasse 25
    Wien, Austria
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek