Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Incomparable families and maximal trees

Tom 234 / 2016

G. Campero-Arena, J. Cancino, M. Hrušák, F. E. Miranda-Perea Fundamenta Mathematicae 234 (2016), 73-89 MSC: 03E17, 03E35, 03G05. DOI: 10.4064/fm125-1-2016 Opublikowany online: 20 January 2016

Streszczenie

We answer several questions of D. Monk by showing that every maximal family of pairwise incomparable elements of $\mathcal P(\omega )/\mathit {fin}$ has size continuum, while it is consistent with the negation of the Continuum Hypothesis that there are maximal subtrees of both $\mathcal P(\omega )$ and $\mathcal P(\omega )/\mathit {fin}$ of size $\omega _1$.

Autorzy

  • G. Campero-ArenaFacultad de Ciencias
    Universidad Nacional Autónoma
    de México
    Ciudad Universitaria
    04510, México, D.F., Mexico
    e-mail
  • J. CancinoCentro de Ciencias Matemáticas
    Universidad Nacional Autónoma
    de México
    A.P. 61-3, Xangari
    Morelia, Michoacán, Mexico
    e-mail
  • M. HrušákInstituto de Matemáticas
    Universidad Nacional Autónoma de México
    Área de la Investigación Científica
    Circuito exterior, Ciudad Universitaria
    04510, México, D.F., Mexico
    http://www.matmor.unam.mx/~michael
    e-mail
  • F. E. Miranda-PereaFacultad de Ciencias
    Universidad Nacional Autónoma
    de México
    Ciudad Universitaria
    04510, México, D.F., Mexico
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek