Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Closed sets which consistently have few translations covering the line

Tom 237 / 2017

Tomek Bartoszynski, Paul Larson, Saharon Shelah Fundamenta Mathematicae 237 (2017), 101-125 MSC: Primary 03E17; Secondary 03E35. DOI: 10.4064/fm191-8-2016 Opublikowany online: 27 December 2016

Streszczenie

We characterize the compact subsets $K$ of $2^{\omega }$ for which one can force the existence of a set $X$ of cardinality less than the continuum such that $K+X=2^{\omega }$.

Autorzy

  • Tomek BartoszynskiDivision of Mathematical Sciences
    National Science Foundation
    Arlington, VA 22230, U.S.A.
    e-mail
  • Paul LarsonDepartment of Mathematics
    Miami University
    Oxford, OH 45056, U.S.A.
    e-mail
  • Saharon ShelahDepartment of Mathematics
    Hebrew University
    Jerusalem, Israel
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek