Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A continuum of expanders

Tom 238 / 2017

David Hume Fundamenta Mathematicae 238 (2017), 143-152 MSC: Primary 20F65; Secondary 05C25. DOI: 10.4064/fm101-11-2016 Opublikowany online: 1 March 2017

Streszczenie

A regular equivalence between two graphs $\varGamma ,\varGamma ’$ is a pair of uniformly proper Lipschitz maps $V\varGamma \to V\varGamma ’$ and $V\varGamma ’\to V\varGamma $. Using separation profiles we prove that there are $2^{\aleph _0}$ regular equivalence classes of expander graphs, and of finitely generated groups with a representative which isometrically contains expanders.

Autorzy

  • David HumeMathematical Institute
    University of Oxford
    Woodstock Road
    Oxford, OX2 6GG, UK
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek